Domov / Biznis / 11- ročný podnikateľ ďalej rozvíja svoj biznis

11- ročný podnikateľ ďalej rozvíja svoj biznis

O úspešnom 11-ročnom podnikateľovi Tomášovi sa nedávno šírili na internete zaujímavé informácie. Hlavne preto, že na počítač si nakoniec nemusel zarobiť, pretože mu ho Alza dala zdarma. Tomáš Vejmola dosiahol svoj sen, ale s podnikaním nekončí a dokonca svoj biznis vylepšuje ďalej. Tomáš je vzor pre svojich rovesníkov.  Premenil svoje zdroje (jablká na záhrade) na úspešný biznis. Nemusel si brať úver ani sa zadĺžiť. Od rodičov dostal sušičku na jablká a všetko čo mal, bola chuť do práce. Pracuje sám a vyrába všetko ručne – poctivo.

Tomáš zarobil za prvé 3 mesiace cca 18 000 Kč. Začínal vlastne úplne od nuly a s propagáciou len cez Facebook. Tomáš nemusí svoje príjmy za rok 2013 vôbec zdaniť, pretože je to príjem do 30 000 Kč. Svoj vysnívaný počítač dostal od Alzy zdarma, tým pádom môže peniaze využiť na rozvoj svojho podnikania.

Tomáš vylepšuje svoje podnikanie

tomasOddnes už nemusí chodiť s každým balíčkom na poštu. Spoločnosť GLS sa s ním dohodla na spolupráci. Dvakrát za týždeň budú vyzdvihovať balíky s jablkovými produktami a odvážať ich priamo zákazníkom. Tomáš tak získa omnoho viac času, pretože musel chodiť na nočnú prepážku na poštu. Naviac má v počítači program, ktorý automaticky vytlačí samolepku na balík, tým pádom nemusí nič ručne vyplňovať. Všetko sú to minipokroky, ale pre Tomáša veľmi významné. Rastie pomaly, ale isto. Tomáš nenastavil ruku na nový počítač, ale sám sa si splnil svoj sen…

O Tomášovom úspechu písali veľké médiá ako extra.cz a firstclass.cz. Po týchto správach sa na jeho FB profile nachádza cca. 13000 fans. Najsmutnejší je fakt, že mnoho ľudí mu jeho úspech závidí a niekto nahlásil dokonca jeho FB profil, že nemá 13 rokov. Dokonca mnohých zaujíma, či platí dane a či ho bola skontrolovať hygiena. :) Nad týmito ľuďmi sa môžeme len pousmiať. Tomášovi držím palce.

 Reportáž o Tomášovi

 

Jeden komentár

  1. Je hezké, jak se o Tomášovi v poslední době všude píše (myslím v tom dobrém). Ty, co to mysleli opačně, tak jen záviděli a nebo mu úspěch nepřáli, ten se vlastně nikdy nikomu vesměs nepřeje a to je největší problém lidstva. Hezký článek, který doufám motivuje více lidí, aby se se svým životem sami něco udělali.

Komentovať

Váš email nebude zverejnený.Povinné pole sú označené *

*