Domov / Filmy / Lovci hláv – skutočný filmový zážitok

Lovci hláv – skutočný filmový zážitok

Práve sa zmenila moja top 10- ka filmov. Film Lovci hláv 2011 v originálnom názve Hodejegerne (Dánsko) a Headhunterne (Nórsko) je pre mňa top film roku 2011. Kde sa hrabú holywoodske blockbustery. Prekvapilo ma hodnotenie filmu na čsfd.cz. Bol som plný očakávania, pretože už dávno som nevidel film, ktorý by ma tak zaujal ako tento. Doslova som sa nedokázal odtrhnúť zo stoličky a napäto sledoval dej filmu. Samozrejme film je plný zvratov, nečakaných situácií,  nechýba trochu čierneho humoru. Čaká vás grandiózne finále,  kde to všetko vyvrcholí.

Samotný dej filmu sa odohráva v Nórsku. Hlavný hrdina Roger Brown má všetko, čo si správny chlap môže priať. Je veľmi úspešný lovec talentov v Nórsku. Má prekrásnu manželku a dom za 30 miliónov. Ale má jednu nelegálnu zábavku. Tajne kradne umelecké diela. Pri otváraní galérie mu jeho žena predstaví muža menom Clas Greve. Tento muž vlastní veľmi vzácne umelecké dielo. Roger samozrejme bude chcieť toto dielo ukradnúť a stať sa finančne nezávislý. Nečakane sa však vyskytne určitý sled udalostí. Garantujem vám,  že budete pozerať s otvorenými ústami, čo sa to vlastne deje.

Film je skvelý lebo:

  • neustále sa tam niečo deje
  • kopec nečakaných zvratov
  • je to niečo nové,  čo ste ešte nevideli
  • máte pocit, že to snáď ani nie je možné
  • niektoré scény sú celkom humus
  • je tam čierny humor

Priznám sa,  režiséra Morten Tyldum som doposiaľ nepoznal. Ale chystám sa s chuťou na ďalšie jeho filmy. Konečne niekto dokázal, že predsa sa dá natočiť  film, ktorý tu ešte nebol. A odlíšiť ho od toho bordelu, ktorý produkuje Holywood. Na hlavnú postavu sa skvele hodí Aksel Hennie, meria 168 cm a to si predsa musí nejak kompenzovať. Chce žiť na vysokej nohe a s vysokou blondínou :) Film je dokonalý mix žánrov. Sám nedokážem presne identifikovať presný žáner. Ale niečo medzi thrillerom, komédiou a krimi. Príbeh je skvelý a jednoduchý. Pomaly však naberá na obrátkach a ku koncu som mal chvíľu pocit,  že dej stráca dych, ale nakoniec  sa všetko ešte pekne vyostrilo.

Takže,  ak si chcete večer oddýchnuť, trochu sa zasmiať a mať príjemný pocit z filmu,  neváhajte a pozrite si pecku menom Lovci hláv.

Na koniec prikladám niekoľko screenshotov a link na trailer. Prajem skvelý filmový zážitok.

2 komentáre

  1. Pekny blog idem pozriet aj dalsie veci

Komentovať

Váš email nebude zverejnený.Povinné pole sú označené *

*