Domov / Filmy / Marián Kuffa: Všetky moje deti – príbeh skutočnej odvahy a lásky

Marián Kuffa: Všetky moje deti – príbeh skutočnej odvahy a lásky

Pravdepodobne ste už počuli  o charizmatickom farárovi zo Žakoviec menom Marián Kuffa. Čo všetko urobil, si môžete prečítať v tomto článku. Chcel by som ním však  podporiť nový film pod názvom „Všetky moje deti“, ktorý natočil producent Ladislav Kaboš, ktorý má na svedomí aj dokument Kde končí nádej, začína peklo.

Hlavnou postavou nového filmu Všetky moje deti je farár Marián Kuffa. Vo filme ho uvidíte v zašpinených montérkach a môžete sa tešiť na dramatické prostredie biedy a beznádeje v zabudnutých rómskych osadách pod Tatrami. Namiesto kázania sa Marián snaží inšpirovať Rómov vlastným príkladom a ľudským záujmom. Snaži sa zapojiť do práce bývalých kriminálnikov a alkoholikov z komunity, ktorú pred 25-timi rokmi vybudoval v Žakovciach.

Režisér Ladislav Kaboš má s Marianom už dlhoročný vzťah. Jeho aktivity dokumentuje a filmuje už pätnásť rokov. Nesnaží sa za každú cenu vyťažiť z rómskej tematiky niečo dynamického a exotického. „Rómsky problém “ spočíva v  nehybnosti situácie, kedy sa nedá uniknúť z osídiel predurčenosti, predsudkov a obojstrannej nedôvery. Práve tento kruh sa Marián Kuffa snaží prelomiť .

Film šokujúcim spôsobom odkrýva problémy, s ktorými rómska komunita zápasí.  Vo filme uvidíte dramatické  mikropríbehy Rómov a sysifovský boj Kuffu s drsnou realitou: chce, aby  „jeho deti“ objavili svoje schopnosti, naučili sa nezávidieť si a pomáhať jeden druhému. Podarí sa mu to? V kinách od 13.2.2014.

Prečítajte si aj pekný úryvok z kázne rozdiel medzi žiadostivosťou a láskou.

Trailer filmu Všetky moje deti

Viac o filme sa dozviete tu:
http://www.vsetkymojedeti.eu/
alebo FB profil tu: mediafilm.sk

Komentovať

Váš email nebude zverejnený.Povinné pole sú označené *

*