Domov / Filmy / Move on – výnimočný road movie

Move on – výnimočný road movie

Move On je úplne novou kapitolou filmovej tvorby. Názov filmu ho presne vystihuje, pretože cestujeme takmer celou Európou. Film bude blízky hlavne Európskym divákom. Jednotlivé scény sú z krajín ako Slovensko, Holandsko, Rakúsko, Maďarsko, Chorvátsko, Čierna Hora, Macedónsko a Nemecko. Prvý road movie film, ktorý sa mi skutočne páčil :)

Hlavnú postavu Madsa Mikkelsena (41) rodáka z Kodane, poznáte ako zápornú postavu z filmov Casino Royale (2006) a Adamove jabklá (2005). Vo filme road movie Move On hrá Mikkelsen muža, ktorý cestuje po Európe a jeho misia je bezpečne dopraviť tajomný strieborný kufrík. Film zrežíroval Asger Leth. Zaujímavosťou je, že do filmu sa mohol zapojiť každý z nás. Stačilo nejakým spôsobom zaujať režiséra a tvorcov filmu (svojím hereckým výkonom, lokalitou, atď).

Hlavná postava Mads Mikkelsen o filme Move on povedal: „Určite sa snažíme urobiť niečo nové. Toto je oveľa otvorenejšie ako bežné projekty. Diváci sa môžu stať súčasťou filmu, prichádzať s nápadmi, dokonca ovplyvňovať príbeh. Neznamená to, že všetky nápady aj zužitkujeme, ale je to výzva a každý deň sa nám v práci stane čosi nové.“

move on - road movie

Film Move on

Môžete sa tešiť na akčné scény, divoké automobilové naháňačky po európskych mestách. Dejové zvraty a celkovo skvelý koniec filmu :) Nech sa páči vychutnajte si tento skvelý film.

 

Slovenských fanúšikov určite poteší, druhá hlavná postava ženy (Gabriela Marcinková, pôvodom z Prešova), ktorá značne ovplyvní hlavného hrdinu a ďalšie udalosti okolo tajomného kufríka. Stvárnila druhú hlavnú úlohu. A taktiež vo filme zaznie niekoľko slovenských viet.

 

mads-mikkelsen-gabriela-marcinkova-a-asger-leth

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gabriela Marcinková (v strede) vedľa Madsa Mikkelsena (vľavo). Do interaktívnej road movie si ju vybral režisér Asger Leth (vpravo).

Ale viac k filmu už nejdem prezrádzať, aby som Vás nepripravil o skvelý filmový zážitok. Mne osobne sa celá séria veľmi páčila. Potešia hlavne Európske lokality. Máte sa na ťo tešiť :)

Oficálny web a informácie k filmu Move on nájdete na webe: http://move-on-film.com

Slovenský fanúšikovia nájdu viac info na webe http://move-on-film.sk

Komentovať

Váš email nebude zverejnený.Povinné pole sú označené *

*