Domov / Filmy / Najlepší film roka 2012 – Cloud Atlas / Atlas mrakov

Najlepší film roka 2012 – Cloud Atlas / Atlas mrakov

„Naše životy nám nepatria. Od lona až k hrobu sú spojené s inými. V minulosti aj v súčasnosti. A každým zločinom či láskavosťou tvoríme svoju budúcnosť.“ Cloud Atlas –  film natočený podľa románu Davida Mitchella. Uvidíte šesť žánrovo odlišných príbehov, ktoré sa odohrávajúí v rôzných časoch a na rôznych miestach. Dej začína v 19. storočí, prechádza cez súčasnosť, až po postapokalytickú budúcnosť. Film zobrazuje myšlienku kontinuálneho prepojenia nášho bytia a predovšetkým našich činov naprieč časom, kde všetko má svoju príčinu a následok. Aj vrahova duša sa premení na veľkého hrdinu a kde jediný laskavý skutok v prítomnosti vyvolá revolúciu v ďalekej budúcnosti.

Myšlienke o minulých životoch a prepojení jednotlivých životov pomocou karmy som veľmi naklonený. Tento film vám to krásne zobrazí. Po skončení si kladiete otázku: „Čo ak to tak naozaj je?“

cloud atlas - atlas mrakov najlepší film roka 2012Dĺžka filmu Atlas mrakov  by vás rozhodne nemala odradiť. Môžete sa tešiť na 172 minút totálneho nákladu a dokonalého sci-fi príbehu. Spočiatku som sa v príbehu trocha strácal, ale film je skvelo natočený a postupne sa do príbehu dostáva viac a viac svetla. Som s ním veľmi spokojný a právoplatne mu udeľujem cenu najlepší film roka 2012. Nech sa deje čokoľvek, nakoniec dobro aj tak zvíťazí :) Cloud atlas je zmes akčných, mystických a duchovných scén. Rieši sa tu otázka života a smrti. Určite sa film oplatí vidieť aj dvakrát, aby vám všetko docvaklo.  :)

 

 Trailer Cloud atlas/ atlas mrakov

 

Pár zaujímavých myšlienok z filmu:

„Tajomstvo hudby je v tichu medzi notami.“

„Napoly prečítaná kniha je ako napoly ukončená ľubostná romanca.“

„Môj život sa ráta ako kvapka v oceáne. Ale čo iné ako mnoho kvapiek tvorí oceán ?“

„Moc, čas, gravitácia a láska. Sily, ktoré nami najviac hýbu, sú neviditeľné.“

„Moc bez limitu v rukách limitovaných ľudí vždy vedie ku krutosti.“

„Ak zájdeš dostatočne ďaleko, nájdeš seba.“

„Pravda je len jedna. Jej verzie sú nepravdy.“

 

Na záver prikladám malú galériu obrázkov z filmu Cloud atlas:

Cloud atlas - atlas mrakov

 

cloud atlas

 

cloud atlas

 

Tom Hanks - cloud atlas

 

cloud atlas - atlas mrakov

 

cloud atlas

 

Rozhodne odporúčam film Cloud Atlas pozrieť. Každý si vo filme nájde to svoje. Naozaj sa máte na čo tešiť. Svedčí o tom aj hodnotenie užívateľov.

Zdroj: csfd.cz

Komentovať

Váš email nebude zverejnený.Povinné pole sú označené *

*