Domov / Fotografovanie / Nemecký ovčiak a psia láska

Nemecký ovčiak a psia láska

Je to váš priateľ, partner, ochranca, váš pes. Vy ste jeho život, jeho láska, jeho pán. Bude patriť vám, bude vám verný a spoľahlivo vám bude slúžiť do posledného úderu srdca. Vašou úlohou je byť hodný jeho oddanosti.

Tento citát som náhodou našiel na nete a rozhodol som sa venovať môjmu priateľovi Benymu krátky článok. Pred bránou domu zastane auto. Beny automaticky rozpoznal povedomé tvary auta. Odrazu počuť vo vzduchu pišťanie a skučanie radosti, doslova počuť ako švihá chvostom od radosti. Ešte pred tým ako vstúpim do dvora, Beny vyskočí na bránu a snaží sa o každé pohladenie. Je to neuveriteľné, ako úprimne a radostne dokáže pes vyjadriť svoju lásku a radosť.

Nemecký ovčiak

Z tohto krásneho zvieraťa by sme si niekedy mohli brať príklad.

Tvojmu psovi nezáleží na tom, či si starý, alebo chorý, alebo neúspešní. Preňho si dokonalý.

Fotografie môjho kamoša :)

nemecky-ovciak-beny

beny bendik

 

Nemecký ovčiak

 

beny

 

Myšlienka na Záver: Pes má jediný životný cieľ. Venovať svoje srdce.

 

5 komentárov

  1. Krásne napísané :)

  2. Psia láska je nekonečná,, je krásne žiť so zvieratami či je to pes,,alebo mačka,,alebo aj malý kanárik., je rozdiel však mať psíka len na reťazi,,alebo mať ho voľne a stále blízko seba…, Máš krásneho Benyho nech sa Ti drží.

  3. Krásny vlk :) vlani sme museli utratiť po 16 rokoch nášho :( ale boli to krásne roky s nemeckým ovčiakom na dvore, vychovali sme ho od šteniatka. Vždy mal pre nás čas, miloval dobré jedlo a úprimne nenávidel mačky (ale pritom keď nejakú chytil, neublížil jej), jedným slovom bol to dokonalý miláčik rodiny. V záhrade pochytal všetkých krtkov aj hlodavce, rád pracoval so zemou, kopal jamy a vedel sa krásne pozerať do očí. Dnes v našej nemenovanej :( dedine by som sa už neodvážil mať vlčiaka. Prajem všetko dobré a hlavne dobrých susedov :)

    • Nám tiež zomrel po 10-tich rokoch vlčiak a bol to šok pre celú rodinu. Všetci sme si tak zvykli, že sme ho brali ako plnohodnotného člena rodiny. Je to podľa mňa najkrajší pes :) Musel byť krásny ten tvoj, ak máš niekde fotky môžeš mi poslať na stando88@gmail.com rád sa naňho pozriem. Susedia majú z Benyho samozrejme radosť :D

Komentovať

Váš email nebude zverejnený.Povinné pole sú označené *

*