Domov / Grafika / Ako na HDR fotografie jedným kliknutím

Ako na HDR fotografie jedným kliknutím

Ako grafik alebo web-dizajnér  ste sa určite stretli s projektom, pri ktorom by sa vám hodila rýchla konverzia vašej fotografie do HDR. Čo je HDR si povieme neskôr. Program Adobe Photoshop umožňuje využívať tzv. action – akcie. Je to skupina uložených nastavení určitých nástrojov, pomocou ktorých sa upravujú fotografie. Minule som v článku, odkiaľ brať grafiku spomínal  niekoľko šikovných pomôcok na tvorbu webov. Dnes prinášam súbor užitočných efektov, na úpravu vašich fotografií doslova jedným kliknutím. Vytváranie HDR efektu z jednej snímky nebolo nikdy jednoduchšie.

HDR fotografie – High dynamic range  alebo vysoký dynamický rozsah.

Krátka definícia by mohla znieť nasledovne: „Cieľom HDR fotografie je získať snímky s väčším jasovým rozsahom idúcim nad rámec jasového rozsahu, ktorý je možné získať jednou expozíciou.“ Definícia HDR na wikipédii hovorí, že Dynamický rozsah scény (záberu)  je pomer medzi jej najjasnejším a najtmavším miestom. HDR fotografia vznikne zložením niekoľkých fotografií s rôznou expozíciou  do jednej fotografie tak,  že na výslednej snímke bude zachytený „Vysoký dynamický rozsah“.

HDR-fotografiaNa snímke môžete vidieť, ako zložením troch fotografií s rozdielnou expozíciou (-1, 0, +1 EV), dosiahneme väčší dynamický rozsah a trocha sa priblížime tomu, čo vidí ľudské oko :)

Vychádzame z toho, že fotíme obyčajným  digitálnym fotoaparátom, alebo zrkadlovkou. V prípade že chceme vytvoriť HDR len z jednej fotografie vzniká problém, pretože nie je možné zachytiť jednu snímku tak, aby obsahovala informácie, obsiahnuté z troch fotografii. Teda nikdy z jednej fotografie nedosiahnete také výsledky, ako z troch fotografií s rozdielnou expozíciou. Taktiež to nedosiahnete jedným kliknutím :) Je však možné  priblížiť sa HDR fotografii pomocou rôznych efektov a úprav. Jedná sa teda o „falošné HDR“

 

TOP 5 HDR efektov na úpravu fotografií

Falošné HDR nemusí dnes vypadať zle, presvedčte sa sami :) Po dlhom hľadaní prinášam zbierku akcií  pre program Adobe Photoshop a Adobe Lightroom. Za pár dolárov si môžete kúpiť neskutočné efekty, ktoré Vám ušetria kopec času a nervov pri vymýšľaní vlastných efektov.

1.HDR Legendary Image Action

HDR fotografiaJeden z najlepších HDR efektov vôbec. Obsahuje 40 unikátnych akcií pre úpravu fotografií. Vhodný pre Vaše portréty, kresby, plagáty, letáky, obálky časopisov, DVD / CD obaly, billboardy, brožúry atď

Stiahnuť môžete tu:
http://graphicriver.net/item/hdr-legendary-image-action/721586

 

2. 50 Premium Lightroom Presets

HDR2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Súbor efektov pre program Adobe Lightroom. Vhodný pre amatérskych a profesionálnych fotografov,  grafických dizajnérov. Obsahuje: HDR efekt, kontrast, emulácia kamery, RETRO štýl, B&W, efekt starej fotografie, DRAGAN efekt a mnoho ďalších.

Stiahnuť môžete tu:
http://graphicriver.net/item/50-premium-lightroom-presets-vol1/4800521

 

3.Complete HDR Legendary Pro Bundle

HDR3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Súbor 138 HDR efektov pre program adobe photoshop. Niektoré sú fakt neskutočné :)

Stiahnuť môžete tu:
http://graphicriver.net/item/complete-hdr-legendary-pro-bundle/1392605

 

4. All Charles Brown’s Best Pro Actions Bundle

HDR4

Balík neuveriteľných 17 zbierok efektov, obsahuje to najlepšie od excelentného grafika Charlesa Browna. Spolu získate 399 akcií pre program Adobe Photoshop. Sú vytvorené tak, aby boli veľmi jednoducho použiteľné. Označené ako najlepšia zbierka efektov vôbec.

Stiahnuť môžete tu:
http://graphicriver.net/item/all-charles-browns-best-pro-actions-bundle/2015947

 

5. Photographers’ 50 Top Secret Actions

HDR5

 

 

 

 

 

 

 

 

Zbierka efektov, vďaka ktorej vzniknú naozaj profesionálnye fotografie. Zbierka 50 „tajných“ efektov oživí vaše fotografie nevídaným spôsobom.

Stiahnuť môžete tu:
http://graphicriver.net/item/photographers-50-top-secret-actions/2404641

 

Zbierku ďalších zaujímavých efektov si môžete pozrieť tu:
http://graphicriver.net/user/mrcharlesbrown/portfolio?utf8=%E2%9C%93&sort_by=sales_count

Článok môžete podporiť na vybrali.sme.sk

Komentovať

Váš email nebude zverejnený.Povinné pole sú označené *

*