Pin It
Domov / PR články / Intímna zóna

Intímna zóna

Milá i nemilá otázka zariaďovania spálne potrebuje čas, aby dozrela a vy ste prišli k vhodným odpovediam. Tento vysoko osobný priestor nie je hocijakou miestnosťou, ukrýva v sebe niečo špecifické a magické, čo ostatné izby nemajú. Trávite tu čas s partnerom, snívate, relaxujete. Ide teda o najintímnejší priestor, ktorý sa vo Vašom domove nachádza. Pre krajšiu spálňu sa dá urobiť skutočne hocičo. Môže to byť nový nábytok, podlaha, posteľ, niekedy však stačí vymeniť posteľné obliečky alebo záclony. Pri zariaďovaní spálne sa môžete inšpirovať aj TU. Je to izba, ktorú treba neustále udržiavať krásnu a príjemnú, aby ste sa v nej cítili čo najlepšie. K tomu rozhodne môže dopomôcť aj osvetlenie. To je jeden z faktorov, ktoré nesporne ovplyvňujú celkovú atmosféru miestnosti. Stále sa mu však neprikladá patričná vážnosť.

spalnaRozhodne sa ale oplatí sústrediť na intenzitu svetla v spálni, na rozmiestnenie lámp a ich veľkosť, pretože svetlo je energetický bod, ktorý nás má viesť. O tom, ako intenzívne bude žiariť, rozhoduje žiarovka vo vnútri. Na trhu sú rôzne veľkosti, ktoré môžu byť silnejšie, ale aj slabšie. V poslednej dobe sa aj u nás dbá oveľa viac na úspornosť, a preto sa naša pozornosť upriamila na LED osvetlenie. Samozrejme, nie do každej spálne sa hodí tento typ, v niektorých však vyzerá skutočne zaujímavo a svetlo je vynikajúce. Pokiaľ uprednostňujete LED trubice, tak kliknite SEM. K tomu, aby bola izba dobre osvetlená treba pouvažovať aj nad rozmiestnením lámp. To dokáže skutočne divy a mnohí sa čudujú, ako môže zmena pozície lampy zosvetliť celý priestor a zvýšiť dojem priestrannosti.

Medzi faktor, ktorý ovplyvňuje celkový dojem z Vašej spálne a všetkých ostatných izieb, zaraďujeme aj žalúzie. Tie umožňujú, respektíve neumožňujú, prenikať svetelným lúčom priamo do izby. Určite by ste mali uvažovať nad tým, ako by sa dali miestnosti opticky zväčšiť, alebo zmenšiť. So svetlom sa dá takto kúzliť celkom jednoducho. Na trhu nájdete hneď niekoľko typov a druhov žalúzií, ktoré by sa hodili aj do Vášho domu či bytu. Je veľmi ťažké rozhodnúť sa, ktoré sú vhodné, a ktoré by nepôsobili dobre. Čo sa týka vlastností žalúzií, rozhodne u všetkých prevláda dlhá životnosť. Kvalitné interiérové žalúzie nájdete na tejto linke. Nemusíte sa tak obávať, že už po pár rokoch budú nepoužiteľné.

Dom, byt a akákoľvek miestnosť v ňom sa dajú veľmi ľahko a efektívne rozžiariť, stačí byť iba troška hravý či iniciatívny. Pokiaľ ste kreatívny, tak Vaša domácnosť si to odnesie v podobe väčšej útulnosti a prijemnej atmosféry. Vyberajte tiež správne doplnky, ktoré sa postarajú o svetlo či tmu, a ktoré budú vytvárať nezabudnuteľný dojem. Nikdy nepotláčajte svoj vkus a predstavy, pretože to budete práve vy, kto bude v tejto domácnosti žiť niekoľko desaťročí.

Komentovať

Váš email nebude zverejnený.Povinné pole sú označené *

*