Pin It
Domov / PR články / Nekupujte si nelegálne lieky na potenciu

Nekupujte si nelegálne lieky na potenciu

Problémy s erekciu sú u mužov od istého veku relatívne bežnou záležitosťou. Muži by sa im síce najradšej vyhli, často je však len otázkou času, kedy tento problém postihne každého z nich. So zvyšujúcim sa vekom totiž často stúpa množstvo chorôb, ktoré vplývajú aj na kvalitu erekcie.

Napriek tomu, že je na trhu k dispozícii množstvo legálnych liekov na erekciu, natrafiť môže človek aj na tie, ktoré na Slovensku povolené nie sú. Predaj nelegálnych liekov nielen na erekciu, ale napríklad aj na chudnutie či parazity, nie je ničím neobvyklým. Dôvod je pritom prostý: mnoho ľudí sa jednoducho lekárovi hanbí povedať, s čím má problém a radšej si zvolí cestu anonymity – neoverené lieky z internetu.

Predaj na internete je, samozrejme, bežný a úplne legálny, avšak len v overených e-shopoch. Kúpením nepovoleného lieku či liečiva si môže človek totiž aj pri tom najlepšom úmysle ohroziť svoje zdravie.

Nízka cena ale nejasné inštrukcie

Pri nelegálnych liekoch ide často o vyhodené peniaze. Ich cena je síce zvyčajne nízka v porovnaní s kúpou v lekárni, ale na druhu stranu nemáte pri nich záruku, že to, za čo si zaplatíte, bude aj účinné. Často sa stáva, že prípravok obsahuje inú účinnú látku, prípadne účinnú látku, ktorá nie je v dostatočnom množstve. Keďže nejde o povolené lieky, nepodliehajú kontrole. Ich zloženie nemusí zodpovedať deklarovaným hodnotám na obale.

Lieky na erektilnú dysfunkciu môžu mať viaceré vedľajšie účinky. Bolesti hlavy, závraty či poruchy videnia nie sú životu nebezpečné. Ale ľudia s kardiovaskulárnymi problémami či zhoršenou pečeňou patria k rizikovej skupine. Nesprávne užívanie liekov im môže navodiť ďalšie zdravotné problémy a dokonca zhoršiť tie, ktoré už majú. Lieky na erekciu totiž obsahujú látky, ktoré nie je vhodné užívať bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom. Hoci si môže výrobok, ktorý nie je zdraviu škodlivý a účinkuje, kúpiť 100 ľudí, jeden si môže kúpiť taký, ktorý vážne ohrozí jeho zdravie.

Kamagra a spol.

Medzi mužmi je liek na potenciu Kamagra veľmi obľúbený. Problémom je však to, že nie je na Slovensku povolený. Obsahuje látku sildenafil citrate, ktorá je viazaná na lekársky predpis. Pokiaľ nemáte od lekára potvrdenú svoju diagnózu a odporučenie na túto látku, jej svojvoľné nasadenie vám môže vážne uškodiť.

Kamagra je v ponuke v rôznych formách – ako želé, žuvacie tablety, šumivé tablety, tablety a cukríky. Povolená nie je ani jedna forma tohto lieku. Pokiaľ nemáte lekársky predpis, bude pre vás problematická aj Viagra. Rovnako obsahuje látku sildenafil citrate, ktorá zvyšuje prietok krvi ku genitáliám a pomáha dosiahnuť a udržať pevnú erekciu.

K obľúbeným, hoci u nás nepovoleným generickým liekom na potenciu patria aj produkty Vikalis, Tadagra i Tadalis. Každý jeden obsahuje účinnú látku, ktorá by mala byť dostupná iba na predpis.

Negatívne skúsenosti

Nezriedka sú skúsenosti s nelegálnymi liekmi na potenciu negatívne. Okrem toho, že majú mnoho vedľajších účinkov, často nie sú tak účinné, ako užívatelia očakávajú. S nelegálnymi liekmi sa neradno zahrávať. Lepšiu potenciu môžete dosiahnuť aj povoleným spôsobom. Napríklad môžete vyskúšať doplnky stravy založené na prírodnej báze. V prípade dlhodobých problémov, treba samozrejme navštíviť lekára. 

Vyskúšajte povolené alternatívy

Namiesto nelegálnych liekov by ste sa mali poobzerať po tých povolených, ktoré dostanete na  lekársky predpis. Niekedy sa dá erekcia dosiahnuť aj prírodnou cestou, nemusíte hneď siahať po liekoch s obsahom farmaceutických liečiv. K obľúbeným prípravkom patria napríklad tabletky eJoy, Zerex Klasik či Erexan. Všetky obsahujú L-Citrulín a L-Arginín, látky, ktoré erekciu podporujú.

Komentovať

Váš email nebude zverejnený.Povinné pole sú označené *

*