Domov / PR články / Nepodceňujte výber advokáta

Nepodceňujte výber advokáta

Každý z nás je v živote aspoň raz prinútený využiť služby advokáta. Väčšinou ide o nepríjemné záležitosti, preto sme pri jeho výbere pomerne často skeptickí, ľahostajní a nepozorní. No nezastavte sa hneď pri prvých dverách, nevytočte prvé číslo, čo sa Vám dostane pod ruku. Aby ste naozaj dosiahli to, čo chcete a možno i nemuseli v budúcnosti hľadať ďalšie právne služby, nechajte si poradiť, alebo si o vybranom advokátovi zistite čo najviac. Dobrý advokát Vám povie ihneď ako sa veci majú, nenaťahuje čas a nevyťahuje zbytočne peniaze z Vášho vrecka. Všímajte si jeho komunikáciu s Vami i to, ako Vám oznamuje nie práve najlepšie správy. Nemusíte sa rozhodovať len podľa dĺžky praxe.

„Starší advokáti majú síce skúsenosti, ale mladší sú zase plní nadšenia, elánu. Tak ako si vyberáte inštalatéra, stavebnú firmu alebo zubára, venujte čas i výberu advokáta. Zapamätajte si, že i tu platí staré dobré „nie som tak bohatý, aby som si mohol kupovať lacné veci“. Nemusíte si vyberať zbytočne predraženého „odborníka“, no nenechajte sa zviesť ani neopodstatnene lacnými službami. Advokát, ktorý zodpovedne pristupuje k svojej práci a dodržiava zákon o advokácií si buduje svoju reklamu cez dobre vykonanú prácu.“

lawNemusí sa uchyľovať k lákaniu zákazníka podhodnotením. Pokiaľ si nejakého advokáta nájdete, tak si overte v Obchodnom registri, či má naozaj oprávnenie vykonávať svoju prácu a koľko sa jej už venuje. Podľa mena a priezviska, si dotyčnú osobu ľahko nájdete. Buďte veľmi opatrí, aby ste nenatrafili na tzv. pokútnych poskytovateľov právnych služieb. Slovenská advokátska komora proti ním neustále bojuje, pretože kazia dobré meno právnickej praxi. Klasický advokát vždy nesie dôsledky svojich činov, odškodní poškodeného klienta, no pri pokútnych advokátoch sa klient často nemá kam obrátiť a zostanú mu len oči pre plač.  Počúvajte, čo sa okolo Vás hovorí.

Dobrá povesť sa šíri rýchlo, ale zlá ešte rýchlejšie, preto by ste mali byť ostražití. Zaujímajte sa o to, s akou klientelou advokát pracuje. Pokiaľ ste si v Obchodnom registri i cez iné dôveryhodné zdroje overili, že dotyčný, je spôsobilý vykonávať svoju prácu, tak sa môžete objednať v jeho kancelárií. I tu buďte vnímaví, ostražití, pýtajte sa a počúvajte. Spýtajte sa sami seba, či vo Vás tento človek vzbudzuje dôveru. Viete si ho predstaviť, ako zástupcu Vašej veci? Stretli ste sa niekedy s právnikom, ktorý sa chce stretnúť v reštaurácií, na parkovisku alebo v parku? Tu zapnite alarm, pretože takéto jednanie nie je štandardné a ani profesionálne. Ak na Vás advokát urobil dobrý dojem, tak začnite spolupracovať. Všímajte si, ako pokračuje Vaša spolupráca, či si zachováva odstup alebo je skôr za neformálnosť, či ohovára kolegov a pod.

Úplne najideálnejšie by bolo, keby sa Vám vyhýbali nepríjemné záležitosti vyžadujúce právnu pomoc, no to je asi utópia. Teraz už viete, že správny výber advokáta je veľmi dôležitý, preto ponúkané inzeráty, bannery a odporúčania dôkladne zvážte.  Nie je všetko zlato, čo sa blyští, no občas môže byť zlato i tam, kde ho nečakáte.

Často sa hovorí, že lužby dobrého a kvalitného advokáta a právnika sú k nezaplateniu. Avšak, ak sa rozhodnete podnikať, môže Vám so založením spoločnosti pomôcť nielen dobrý právnik, ale aj sprostredkovateľská spoločnosť, ktorá sa venuje zakladaniu firiem. Tieto spoločnosti majú celý tým pracovníkov, ktorí zabezpečuje zakladanie a predaj firiem, a práve ich skúseností sú to, čo hovorí v ich prospech. Keby si firmu zakladám ja, tak radšej vsadím na takýchto profesionálov, ktorí majú dlhoročné skúsenosti. Ak sa chcete dozvedieť viac o založení sro kliknite tu. Tieto firmy Vám tiež pomôžu a poradia aj v prípade, že sa Vaša firma dostane do likvidácie, takouto spoločnosťou je aj m2b.sk sídliaca v Bratislave.

 

Jeden komentár

  1. dovolím si upozorniť, že advokát nie je ani živnostníkom a nemá povinnosť byť zapísaný v obchodnom registri. Advokát je ten, kto je zapísaný do zoznamu advokátov, ktorý vedie komora (pozn. Slovenská advokátska komora, SAK). Skutočnosť, či je osoba advokátom alebo nie možno zistiť zo stránky SAK. Inak súhlasím s názormi autora.

Komentovať

Váš email nebude zverejnený.Povinné pole sú označené *

*