Domov / PR články / Prvá prechádzka so zimným novorodeniatkom

Prvá prechádzka so zimným novorodeniatkom

Štatistiky tvrdia, že najviac bábätiek sa narodí od júna do októbra. Menej zriedkavé sú zimné mesiace – december, január, február a trošku teplejší marec. Ak patríte medzi mamičky, ktoré sa onedlho chystajú do pôrodnice, určite máte doma pripravený dlhý zoznam teplého oblečenia pre svojho zimného drobčeka. Co by na ňom nemalo chýbať?

Zimné oblečenie pre bábätká by sa malo v prvom rade jednoducho obliekať, byť mäkké, poddajné a širšie, aby drobčekovi nebránilo v pohybe. Platí to nielen pre body, ale aj pre rukavičky, čiapky či ponožky. Mamičky ocenia najmä ľahké rozopínanie medzi nôžkami a ploché cvoky, na ktorých sa bábätko nemôže poraniť. Dôležitý je tiež prírodný materiál a strih, ktorý je plne prispôsobený detskej postavičke. Detské oblečenie iDO, ktoré sme vybrali, je ušité z kvalitnej bavlny a polyesteru, dbá na pohodlie bábätiek aj mamičiek a ľahko sa udržiava.

Budete potrebovať:

Už samotné kočíky sú často vystlané mäkkou izolačnou vrstvou, preto netreba bábätko zbytočne babušiť. To, či mu je zima, zistíte tak, že sa dotknete zátylku bábätka. Ak má zadnú časť krku teplú, všetko je v poriadku. Ak je naopak spotené, treba jednu vrstvu oblečenia odobrať. Drobčekovi obliekame vždy o jednu vrstvu šatstva viac, než máme my. Radšej však viac tenkých vrstiev, ako málo hrubých.

Na prvú prechádzku by sa mali mamičky zimných bábätiek vybrať týždeň až dva po odchode z pôrodnice. Najprv však len na chvíľku, aby si dieťatko zvyklo na studenší vlhkejší vzduch, ktorý sa ťažšie vdychuje. Neskôr môžete kočikovanie predĺžiť aj na niekoľko hodín, aby ste podporili imunitu bábätka. Odborníci odporúčajú prechádzať sa aj dvakrát denne, dopoludnia aj poobede. Pomôže to nielen dieťatku, ale aj vám.

Komentovať

Váš email nebude zverejnený.Povinné pole sú označené *

*