Domov / PR články / Šálka dokonalého espressa

Šálka dokonalého espressa

1Zvykne sa hovoriť, že zo všetkých miest na svete chutí káva najlepšie v Taliansku. Odmyslite si teda zalievané, turecké a mliekom zabite kávy a predstavte si dokonalé espresso doppio pripravené z vyberaných zŕn, ktoré boli starostlivo pražené a zomleté tesne pred Vaším príchodom na Piazza del Duomo v srdci Milána. Je ráno, ulice sa ešte nehemžia zvedavými turistami a Vy si pri malom stolíku na sviežom vzduchu vychutnávate nápoj, za prípravou ktorého sa ukrýva náročný proces.

Pri príprave espressa, teda kávy vzniknutej tlakovým lúhovaním, sa dodržiavajú relatívne prísne pravidlá, inak by došlo k strate arómy alebo neželanej konzistencii. Platí, že jednu porciu tvorí 7 gramov kávy, teda v prípade nášho doppia ide o 14 gramov jemne zomletých zŕn, cez ktoré prešla voda vyhriata na 88°C a v momente dotyku so šálkou sa ochladila na ideálnych 67°C. Tlak vody by nemal presiahnuť 9 barov a do šálky by sa malo dostať presne 25 ml kávy za 25 sekúnd. Pomerne zložité, čo poviete? Našťastie, tieto parametre je možné zabezpečiť aj v domácich podmienkach. Na tejto adrese sa nachádza pestrá ponuka domácich kávovarov, ktoré dokážu vyčarovať šálku espressa porovnateľnú s tou milánskou.

Útulný domov – miesto, kde chutí najlepšie

Ale čo s atmosférou? Na vychutnanie si dokonalej kávy je veľmi dôležitý aj dojem z okolia, a to nemáme na mysli len podmanivé Taliansko. Svoje vie urobiť napríklad i nábytok alebo kuchynská linka. Napriek tomu, že Taliani si vedia espresso s pôžitkom vypiť aj položením šálky na vlastné kolená, kultivovaný človek iste ocení zariadenie, ktoré dokáže poskytnúť maximálny komfort pre posrkávanie lahodných dúškov nebeského nápoja. Vašu domácnosť Vám pomôžu kvalitne zariadiť aj TU. Dobrá káva je synonymom rodinnej pohody a tú vytvárajú iba spokojní jedinci v útulnom prostredí. Veď uznajte, nepatríte náhodou aj Vy medzi tie osoby, ktoré sa v práci nemôžu dočkať záverečnej, pretože sa tešia na to, ako si v pokoji vypijú doma svoju šálku aromatického moku, trebárs i s nohami na stole? Preberiete s manželom, čo zažil v práci, ako sa mali deti v škole, alebo si iba tak pozriete obľúbený seriál. Láska medzi členmi rodiny je prvoradá, no nezanedbateľnú súčasť útulného domova tvorí aj správne zvolený nábytok, ktorý uspokojuje naše estetické potreby. Kombináciou správnych elementov dosiahnete harmóniu a pochopíte, že šťastie sa vlastne skladá z malých okamihov a zdanlivo samozrejmých maličkostí.

Vyberte si svoju kávu a doprajte si chvíľku bez stresu

Ak máte to šťastie, že ste si založili rodinu a zriadili vysnívanú domácnosť, potom už zostáva iba vybrať si správnu kávu. Tam samozrejme neexistuje návod, ba ani jednotný názor. Niekto má radšej silnejšie prepraženú kávu s horkejšou arómou, iný zase uprednostní bledšiu kávu, slabšie praženie a kyslastú chuť. Pravidlom ale je, že čerstvo upraženú  a tesne pred prípravou namletú kávu neprekoná žiadna plechovka z veľkovýroby. Dostali ste práve chuť na svoju obľúbenú kávičku? Aby ste si ju mohli dať každý deň v kruhu svojich blízkych, tak pri plánovaní svojej kuchyne na mieru nezabudnite vyhradiť aj miesto na kávovar.

Prežite denne aspoň chvíľku bez stresu, pri káve, dobrej knihe alebo vo vani a uvidíte, ako sa to odrazí na Vašej psychickej i fyzickej pohode.

Foto: freedigitalphotos.net, nabytokakuchyne.sk

Komentovať

Váš email nebude zverejnený.Povinné pole sú označené *

*