Domov / PR články / Základné pravidlá adepta na vodiča

Základné pravidlá adepta na vodiča

Dobrá autoškola dokáže „zabieliť“ aj Váš neotesaný štýl jazdy a zvyky, ktoré ste si akosi nechtiac pri laickom učení osvojili. V súčasnosti si môžete vyberať z veľkého množstva autoškôl. O to ťažšie je však vybrať si správne. V zásade by sme mohli povedať, že autoškola plní jedinú úlohu – učí jazdiť v aute. Toto jednoduché poslanie však v skutočnosti nie je až tak ľahké. Na to, aby ste mohli ovládať motorové vozidlo, potrebujete mať aj adekvátne znalosti, ktoré budú doplnené o reálne skúsenosti. Tak sa dostávame k rozdeleniu výučby na praktickú a teoretickú časť. Obe majú svoj význam a obe sú veľmi dôležité. Ak vynecháte ktorúkoľvek z nich, nikdy sa z Vás nemôže stať dobrý vodič či vodička.

Autoškola FEKI je jedna z tých autoškôl, kde prebieha riadny výcvik, na konci ktorého ste pripravený zvládnuť nástrahy akejkoľvek premávky. Snaží sa o korektný prístup, pričom od žiakov vyžaduje chuť učiť sa. Skúsení inštruktori vždy dokážu zaujať aj nezaujatého študenta, pričom sa snažia teóriu ozvláštniť príkladmi z praxe a zasa naopak, prax ozvláštniť teóriou. Vďaka takýmto teoretickým a praktickým hodinám sa študentovi dostanú všetky informácie, ktoré by mal ovládať aj na záverečných skúškach a neskôr i pri vedení vlastného motorového vozidla. Pokiaľ by ste sa radi pozreli na FEKI bližšie, tak kliknite SEM.

autoskolaMnohí študenti autoškoly majú rešpekt i akýsi neopodstatnený strach pred dažďom. V takom prípade treba mať iba spustené stierače. Dobrý výhľad je často zárukou toho, že budete môcť vždy včas a presne zareagovať na situáciu okolo. V daždivom počasí treba reagovať zapnutím stieračov, ktoré pre začínajúcich vodičov pôsobia často rušivo. Pružné stierače sú vybavené technológiou, ktorá umožňuje lepšie odstraňovanie vody, a tak Váš výhľad bude oveľa kvalitnejší. Ak nimi nie je Vaše vozidlo vybavené, tak to napravte TU. V autoškole radia svojim študentom, aby šli radšej pomalšie a postupne zrýchľovali. Počas pomalej jazdy si zvyknete na dážď i na rýchly pohyb stieračov. Neskôr budete môcť pridať plyn a ísť predpísanou rýchlosťou. Pozor však, cesta je vždy počas prvých kvapiek šmykľavejšia, ako po niekoľkých hodinách intenzívneho dažďa.

Za vhodné oblečenie do autoškoly a na praktické hodiny jazdy autom sa pokladá niečo komfortné a pohodlné. Rozhodne by ste sa v oblečení mali dobre cítiť a nemať zvláštny pocit, vďaka ktorému sa nedokážete dobre sústrediť na riadenie vozidla. Určite by ste si nemali na seba dávať príliš veľké bundy, v ktorých Vám bude tesno či teplo, zvlášť keď budete pripútaný. Musí sa používať oblečenie, ktoré je vhodné na jazdu, a ktoré Váš výkon za volantom neovplyvní. V takomto prípade je vždy lepšie, ak si dáte na seba menej kusov oblečenia a v aute nastavíte teplotu klimatizácie. Najlepšie však je, ak sa o tom presvedčíte sami a zistíte, čo je pre Vás ideálne. Poradiť Vám zaiste dokážu aj na tejto linke. Prajeme Vám veľa šťastných, pohodlných a bezpečných kilometrov.

Komentovať

Váš email nebude zverejnený.Povinné pole sú označené *

*