Domov / Návody / Ako prestať fajčiť cigarety alebo elektronická cigareta – fajčenie budúcnosti

Ako prestať fajčiť cigarety alebo elektronická cigareta – fajčenie budúcnosti

Môj známy chcel už roky prestať fajčiť, ale mal slabú vôľu a nemohol prestať. Skúšal nikotínové náplasti a podobné veci no žiadna nezaberala. Nedávno však objavil novinku menom Elektronická cigareta. Výhoda tohto riešenia je v tom, že stále mal pocit že fajčí, no postupne si znižoval dávky nikotínu. Čo to teda vlastne e-cigareta je? Je to elektrické zariadenie, ktoré simuluje fajčenie produkovaním pary, ktorá sa inhaluje. Máte pocit že fajčíte klasickú cigaretu, ale bez zdravotných ťažkostí a zápachu. Je odporúčaná ľuďom, ktorí chcú skončiť s fajčením. Elektronické cigarety sa postupne dostávajú aj na slovenský a český trh. V súčastnosti je to už veľmi známy produkt . Tieto cigarety možno označiť ako bezpečnú alternatíva k doposiaľ dominantným tabakovým výrobkom. Z môjho hľadiska považujem elektronickú cigaretu ako budúcnosť všetkých fajčiarov. Len čo na to povedia tabakové koncerny s miliardovým ziskom :)

Zhrniem hlavné výhody fajčenia elektronickej cigarety:

 • zachováva fajčiarsky rituál – fajčíte rovnako ako bežnú cigaretu s rovnakým pôžitkom.
 • neničí zdravie tak ako bežná cigareta  – dym neobsahuje decht, CO2 ani ďalších cca. 3000 škodlivín. Vdychujete paru.
 • ekonomický faktor je taktiež priam neporovnateľný s e-cigaretou sa Vaše náklady znížia na 20% pôvodných investícií do bežných cigariet.
 • pre fajčiarov ktorí prestávajú s fajčením ale aj pre ostatných je možno nastaviť množstvo nikotínu a zvoliť si príchuť – cca 8 intenzít a 20 príchutí samozrejme originál tabakové aj ovocné  arómy.
 • neničí pleť, nežltnú zuby – nevysušuje pokožku čiže nestarne, zuby nežltnú ani nezapáchajú.
 • má stálu cenu – oproti bežným cigaretám.
 • možnosť fajčenia kdekoľvek – doma v aute bez zápachu.
 • netreba používať zapaľovač ani iné zbytočné pomôcky.

Elektronická cigareta je štýlové, moderné a predovšetkým najmenej škodlivé zariadenie. Elektronické cigarety používajú celebrity ako Johnny Depp a mnoho iných. E-cigareta na prvý pohľad vyzerá ako bežná cigareta, má aj rovnaký účinok no líši sa aj tým, že neobťažuje okolie zápachom. Viac info nájdete TU. Použitie je úplne jednoduché, ako pri klasickej cigarete. Tu je príslušenstvom náustok s kapsulkou, v ktorej je tekutina (e-liquid) s nikotínom, kde sa pri potiahnutí mení na dym. Tento dym užívateľ inhaluje v potrebnej miere a množstve. Množstvo nikotínu aj príchuť, či už základnú – tabakovú alebo ochutenú – ovocnú si užívateľ má možnosť zvoliť sám, podľa chuti a ďalších faktorov spestrenia si fajčenia. Pri použití elektronickej cigarety s náplňou e-liquid sú náklady na mesačné fajčenie až 5x nižšie ako u klasických cigariet.

Plnenie a používanie e-cigarety:

Ako príklad uvediem štartovací balíček, ktorí poslúži začínajúcim fajčiarom a je vhodný aj ako darček.

Osobne si myslím, že elektronické cigarety majú budúcnosť. A je to všetko len o zvyku. Tipujem, že konzervatívny fajčiar sa tomuto produktu bude vyhýbať. No postupom času zistí mnohé výhody fajčenia elektronickej cigarety a postupne prejde na ňu. Viac info sa dočítate na Blogu elektronických cigariet  Máte osobnú skúsenosť s e-cigaretou?

7 komentárov

 1. Fajčím e-cigaretu už skoro mesiac a musím uznať, super vec. Neveril som tomu, ale natrafil som na webe na e-fajčenie, tak len tak zo zvedavosti som začal čítať a zaujalo ma to. Preštudoval som rôzne fóra o e-fajčení, tipy, triky, akú značku si vybrať a išiel som do toho. Náplne sa dajú namiešať aj doma a výde to ešte lacnejšie. Od vtedy čo mám e-cigu, tabakovú nefajčím. Fajčil som 22 rokov 15/deň. ODPORÚČAM!!!!!!!!!

  • Nazdar,

   aj ja sa pripajam vcera mi bola dorucena elektronicka cigareta ECHO-E je to najlepsie co som zatial mal v ruke cely vecer som si prijemne bafkal a pozeral telku. Totalna pohodicka

 2. …aj teraz si „bafkám“ a dokonca v spáľni !!! Polovička vedľa pokojne spinká, super vec je tá e-ciga :) Podobne ako juro som fajčil 20/denne a zhruba 20rokov posledný mesiac iba elektriku a čo je u mňa hlavný pokrok už po týždni elektrifikácie – pri nákupe v obchode pri pokladni stojan s cigaretami, samozrejme nejde si ho nevšimnúť a ani ma len nenapadlo si pýtať cigarety… čo by bolo inak bežné… toto mi docvaklo až keď som sadal do auta. Proste super. V práci kopec otázok okolo tohto zázraku… kolega už druhý týždeň tiež ide na elektriku, ďaľšiemu akurát dnes došla – obaja pod 20/deň nefungovali a ďaľší kolega je na 75% presvedčený… Takže to E-CIGO má celkom úspech.

  • S tou polovickou to pobavilo :) Tiez si myslim ze e-cigareta nema snad ziadne negativum. Velmi sa mi paci tento system fajcenia. A myslim si ze to ma pestru buducnost cim viac ludi prechadza k tomu. Jedine coho sa obavam je ak sa do toho zacne srat stat tak e-fajciari maju po vtakoch.

 3. Ja tiež fajčím už pol roka ecigo :) som maximálne spokojný. Ušetrí mi to nemalé peniaze a manželka konečne nepindá že smrdím :D Najlepšie na vaping sú náplne liqua alebo joyetech :)

 4. Super web fajčím e cigaretu už 4 mesiace pred tím som fajčil cca 15 cik za deň čil už ani 1 lepšie sa mi dýcha chutí mi viac jesť a hlavne ma nebolia každé ráno plúca jak predtým.Super vec odporúčam žiadni škodliví tabak e cigarety sú super žiaden zápach ani nič.

 5. pred mesiacom som si kupil elektornicku cigaretu vo vapriu v Trnave a už začinam pocitovat prve zmeny nielen na svpjom zdravi, ale aj v penaženke

Komentovať

Váš email nebude zverejnený.Povinné pole sú označené *

*