Domov / Webdesign / Facebook prišiel s novým dizajnom

Facebook prišiel s novým dizajnom

Fa­ce­book pred­sta­vil svoj no­vý di­zajn s heslom „Zmien na Facebooku nie je nikdy dosť„. A preto si vývojári povedali: „Všetko čo bolo na pravo, presunieme na ľavo, a všetko čo bolo na pravo hodíme na ľavo, alebo počúvaj čo keby sme skopírovali celý dizajn z Google+“ :)  Alebo keď niekto vymyslí nejakú blbosť, tak je to zlepšovák. Samozrejme pri facebooku sme na tieto zmeny zvyknutý. Hlavné zmeny sa tý­ka­jú výpisu no­vi­niek – News Feed. Viacmenej išlo aj o zjednotenie dizajnu na mobilných zariadeniach a tabletoch – všetko je pekne zaoblené. Pod­ľa Marka Zuc­ker­ber­ga sa no­vý layout viac po­do­bá na bež­né no­vi­ny. Pou­ží­va­teľ by mal mať pocit, že s no­vým di­zaj­nom zís­ka väč­šiu kon­tro­lu nad ob­sa­hom, kto­rý sa mu bu­de na so­ciál­nej sie­ti a vo vý­pi­se no­vi­niek zob­ra­zo­vať.

Hlavné zmeny facebook dizajnu

facebookTimeline so statusmi, fotografiami, videami a všetkým obsahom, ktorý ľudia zdieľajú prešiel veľkou inováciou. Celé to pripomína noviny. V novom dizajne budú fotky viac príťažlivejšie a popisová fotografia bude pridaná priamo do ich plochy. Tri hlavné Notifikácie (žiadosť o priateľstvo, správy, notifíkácie) sa presunuli do pravého horného rohu. Najväčší prísun hodnotím plochu v pravo, kde si môžete nastaviť, čo sa má zobrazovať na vašej timeline. Na ľavo sa presunul celý chat a spojil sa do panelu s novinkami v skupinách a aplikáciách. Samozrejme panel s reklamami sa zväčšil o polovicu :) ale to Vám v prezentačnom videu nepovedia…

Čo mi vadí

Najviac mi vadí jednofarebné tlačítka, komentovať , páči sa mi to, zdieľať, popravde musel som ich hľadať. Taktiež orezávanie fotiek v news feede. A samozrejme prvotná orientácia kde, čo, mám hľadať. Ale po chvíli si na nový dizajn ľahko zvyknete. Taktiež mi vadí, nejaké časté vypisovanie odporúčaných stránok na news feede, ktoré tam nemajú čo hľadať. Predtým to nebolo.

facebook

 

Čo na zmeny hovorí facebook

Nič iné ako propagačné video som nečakal, do toho ta dokonalá hudba v pozadí, keby to ponúkli za 10 dolárov myslím, že by ešte aj zarobili :)

 

Printscreeny zmien


Záver: Mne osobne sa nový dizajn páči. Lepšie zobrazovanie fotografií na timeline. A nielen to, prilepšilo si aj zobrazovanie článkov, máp, zdieľanie odkazov. Chvíľu si na nový dizajn budeme zvykať no myslím, že všetci budú súhlasiť že je o dosť vylepšený. Príliš si nezvykajte a netešte sa, lebo o rok sa zase zmení :)

 

2 komentáre

  1. Ako dobre, že Facebook nepoužívam na nič iné, len notifikáciu nových článkov na webe. Aspoň ma nemôžu rozčúliť. Všetok svoj obsah mám pod svojou kontrolou a čo sa týka kamošov, svoj viac na tých reálnych, ako virtuálnych.

    Ale stále spomínam na časy, keď počítače a internet boli len pre odborníkov a bežní ľudia sa venovali niečomu inému. Vtedy aj programy, za niečo stáli.

    • Mas pravdu ze skutocny priatelia su lepsi ako facebookovi a virtualny. Facebook je ale skvela marketingova pomocka to sa musi uznat. Inak je to iba blbost ktora zabija cas :)
      Na minulost mozme iba spominat a pekne sa nad nou pousmiat stym uz nic neurobis a pokrok nezastavis…

Komentovať

Váš email nebude zverejnený.Povinné pole sú označené *

*