Domov / PR články / Kúpa bytu: Ako na to?

Kúpa bytu: Ako na to?

Ste mladý pár, ktorý hľadá spoločné bývanie? Alebo sa Vaša rodinka rozrástla a hľadáte niečo väčšie? Získali ste prácu kilometre od bydliska, a preto sa musíte sťahovať? Ponuka domov, bytov či pozemkov je dnes veľmi pestrá. Nájdete ich na internete, v časopisoch alebo priamo v realitnej kancelárii. Ak sa potrebujete sťahovať narýchlo a nemáte čas alebo chuť zariaďovať svoj nový byt, ideálnou formou sú už zariadené byty. Avšak nech Vás akokoľvek tlačí čas, kúpu bytu dobre zvážte. Je to veľká investícia, a pretože ľudia nemajú veľké skúsenosti s týmto typom obchodov, je to skvelá príležitosť pre podvodníkov. Vyberajte ponuky pokojne a pohodlne cez internet, ale hlavných kandidátov si rozhodne choďte pozrieť naživo.

Vhodné je so sebou vziať niekoho, kto sa vyzná v danej oblasti. Niekoho, kto vie zhodnotiť technický stav danej budovy a prípadné náklady na obnovu. Taktiež sa nezabudnite informovať o tom, ktoré časti sú zahrnuté v cene. Aj keď zistíte, že byt je dokonalý a všetko je v poriadku, overte si napríklad ešte, či na byte nie je záložné právo. Peniažky pustite z ruky resp. z účtu až keď budete v katastri nehnuteľností zapísaný ako nový majiteľ.

BytAk si na kúpu bytu alebo inej nehnuteľnosti netrúfate sami, pomoc Vám môžu poskytnúť realitné kancelárie. Ušetria Vám veľa času, starostí, poskytnú nevyhnutnú právnu pomoc a ochránia Vás pred podvodníkmi. Avšak opatrní musíte byť aj pri výbere „realitky“. Ak vezmete prvú, ktorá Vám padne pod ruku, nemusí sa to vyplatiť. Zoznam skúsených a overených realitných kanceláriách nájdete na realitybook.sk. Na realitku sa môžete obrátiť aj v opačnom prípade a to vtedy, ak byt predávate. V každom prípade sa pri jej výbere informujte o poskytovaných službách, výške provízie a kto províziu platí. Spravidla ju platí objednávateľ služby. Vždy si prečítajte a overte všetky zmluvy.

Ak túžite po novom byte, ale kvôli finančnému nedostatku si ho nemôžete dovoliť, nezúfajte. Tento problém vyrieši pôžička. Dnes je veľa možností, ako rýchlo a jednoducho získať pôžičku na čokoľvek. Navštívte napríklad stránku quatropozicky.sk a vyskúšajte pôžičky, s ktorými je požičiavanie rýchlejšie, prehľadnejšie a jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Môžete si zvoliť pôžičku už od 600 € a aj viac ako 4 000 €. Nájdete tu kalkulačku, kde po zadaní požadovanej pôžičky a doby splácania, ktorá je maximálne 5 rokov, veľmi jednoducho zistíte výšku mesačnej splátky. Ak budete súhlasiť, vyplníte on-line žiadosť a rozhodnutie Vám príde o pár dní na Vami uvedenú emailovú adresu.

Neodkladajte svoje sny o novom bývaní, žite svoj sen teraz a urobte správny prvý krok.

Jeden komentár

  1. Kupovať nehnuteľnosť najlepšie cez realitku

Komentovať

Váš email nebude zverejnený.Povinné pole sú označené *

*