Pin It
Domov / Návody / Ako zistiť veľkosť zásnubného prsteňa

Ako zistiť veľkosť zásnubného prsteňa

Pri výbere zásnubného prsteňa pre vašu potenciálnu nastávajúcu je práve určenie správnej veľkosti prstienka tou najväčšou nočnou morou každého muža. S trochou fantázie sa aj na tento problém dá ľahko vyzrieť. Zozbierali sme skúsenosti a typy úspešných žiadateľov o ruku a radi predávame ich skúsenosti ďalej.

Zmerajte iný prstienok

Vydajte sa na špionážnu misiu a požičajte si nejaký prsteň z jej šperkovnice, o ktorom viete, že má správnu veľkosť, a že jej nebude chýbať.  Vezmite ho ku zlatníkovi a nechajte ho premerať.

Prsteň si obkreslite

Aby ste nemuseli poza chrbát svojej priateľky odnášať šperky z jej šperkovnice, môžete vnútro prstienka obkresliť pomocou ceruzky na papier. Dozviete sa tak vnútorný priemer prsteňa, ktorý je práve zásadný pre jeho správnu veľkosť.

V stave najvyššej núdze, keď nebudete mať pri sebe ceruzku a papier, môžete prsteň nasadiť na vlastní prst, a to až do miesta, kde to ešte bude príjemné a pohodlné na nosenie. V danom mieste prstu si fixkou poznamenajte čiarku alebo bod. Obvod vášho prstu v tomto bode symbolizuje obvod jej prstenníku.

zasnubny prstenPýtajte sa kamarátok alebo matky

Kamarátky si medzi sebou často vymieňajú informácie o veľkosti prsteňov, práve pre príležitosti akou je potenciálna žiadosť o ruku. Možno sa vaša nastavajúca o tom, ako by mal jej vysnívaný zásnubný prsteň vyzerať zverila svojim kamarátkam alebo dokonca svojej matke. Ale pozor, pýtajte sa len takého zdroja, ktorý vie udržať tajomstvo, inak bude vaša priateľka vedieť o zásnubnom prsteni skôr, než stihnete nejaký vybrať.

Opýtajte sa priamo jej

Niektoré ženy skôr než prekvapenie ocenia, keď sa na výbere zásnubného prstieňa budú môcť podieľať, takže žiadne tajnostkárstvo nie je na mieste a môžete sa rovno spýtať aj na veľkosť prsteňa. Pokiaľ chcete predsa len prekvapenie pripraviť, môžete sa spýtať nenápadne.

Zaobstarajte si meradlo prsteňov

Niektoré klenotníctva ponúkajú zadarmo plastový merací prúžok so stupnicou veľkosti. Prúžok stačí nasadiť na prst a zistíte požadovanú veľkosť zásnubného prsteňa.

Počítajte s možnými úpravami

Aj keď sa budete snažiť akokoľvek, môže sa jednoducho stať, že sa s veľkosťou netrafíte a prstienok bude potrebné upraviť. Preto radšej dopredu vyberte veľkosť a setting, ktoré sa ľahko upravia. Pre zlatníka bude ľahšia úprava veľkosti prsteňa z väčšieho na menší než opačne a naviac to bude aj výrazne lacnejšie.

Komentovať

Váš email nebude zverejnený.Povinné pole sú označené *

*