Domov / Grafika / Ako dokáže webdizajnér za rok zarobiť milión dolárov?

Ako dokáže webdizajnér za rok zarobiť milión dolárov?

Veľmi jednoducho.  Vytvorí produkt, o ktorý je nesmierny záujem na celom svete. Grafická šablóna Avada pre populárny redakčný systém WordPress nedávno prekročila hranicu 41.000 predaných kusov. Čo je po odrátaní provízie predajcu niečo cez milión dolárov. Najúžasnejšie na tom je, že jej autori toľko predajov dosiahli  za obdobie jedného roka. V nasledovnom článku Vám odkryjem čo robí túto tému tak úžasnou a čo spravili jej autori: Luke Beck and Muhammad Haris, vystupujúci pod menom ThemeFusion preto, aby zarobili milión dolárov.

intro3

Redakčný systém WordPress je najpopulárnejší blogovací systém na svete. Obľúbený je hlavne pre svoju jednoduchosť. Môžem konštatovať, že na platforme wordpress dokáže blogovať každý, kto vie pracovať s PC a wordom. Aby Váš blog nevypadal rovnako, ako milión ďalších blogov na svete, autori Wordpresu ho navrhli tak, aby ste si vzhľad blogu mohli zmeniť niekoľkými kliknutiami. Na webe nájdete nespočetne mnoho šablón pre wordpress zdarma, ale ich kvalita sa nikdy nevyrovná plateným a kvalitným šablónam, za ktorými stojí tím vývojárov.

Na trhu začali vznikať weby, kde sa šablóny predávajú v rozmedzí 30-60 USD. Jedným z najpopulárnejších webov je ThemeForest. Nájdete tam tisíce nádherných šablón nielen na wordpress, ale aj ďalšie populárne redakčné systémy a e-shopy ako sú napr: Joomla, Drupal, Magento, Prestashop, Zencart atď.

ThemeForest je výnimočný hlavne  kvalitou ponúkaných produktov. Do predaja sa nedostane hocijaká šablóna. Predtým, ako sa dostane grafická šablóna na trh, prejde doslova „kontrolou kvality„, tzv. recenzenti zhodnotia šablónu po viacerých kvalitatívnych stránkach, aby bol zákazník jednoducho spokojný. Proste nie je šanca, aby ste si zakúpili niečo s čím nebudete spokojný, alebo že by vám v zakúpenom balíku niečo chýbalo a nefungovalo.

Musím sa priznať, že tému Avada som si tiež zakúpil a musím skonštatovať, že je neskutočná. Za relatívne malý peniaz dostanete  toľko možností, že si to neviete ani predstaviť.

Hlavné výhody témy Avada pre WordPress

 • Responsive dizajn (Garancia správneho zobrazenia na každom zariadení).
 • Niekoľko nastaviteľných posuvníkov obrázkov 2D a 3D prechody (Revolution Slider, Layer Slider, Flex Slider, Elastic Slider).
 • Predpripravené štýly pre plugin WooComerce.
 • Niekoľko prednastavených farebných motívov a celkový vzhľad možno zvoliť na Svetlý a Tmavý.
 • 960px šírka, alebo šírka na celú obrazovku
 • Nastavenie celkového vzhľadu (riadkové zobrazenie, mriežkové zobrazenie)
 • Prednastavené vzhľady Domovskej stránky a portfólia.
 • Vytváranie obsahu pomocou tkzv. Shorcodes.
 • Velmi pekné fonty.
 • Grafika v PSD formáte.
 • Seo Optimalizácia.
 • Podpora zákazníkov.
 • Cena len 55 dolárov.

V prepočte na naše je to cca 40€. Čo si pre porovnanie môžete za túto čiastku kúpiť: 10 balíkov cigariet, 40 chlebov, 40 pív, alebo môžete investovať do svojho webu, ktorý bude vypadať fakt profesionálne. Ľudia, ktorí si ju zakúpili o nej hovoria, je to najlepšia téma pre WordPress, ktorá kedy vznikla. A 40 000 ľudí sa predsa nemôže mýliť :)

Wordpres sablona Avada

Tvorcovia témy Avada

Príbeh šablóny Avada

Jej autori na začiatku vôbec nepredpokladali, že téma bude tak úspešná a stane sa najpredávanejšou šablónou pre WordPress vôbec. Na začiatku sa dostala do rebríčka najpredávanejších tém za týždeň, kde zotrvala niekoľko týždňov a následne sa predaje začali násobiť. Autori vďačia za úspech Portálu ThemeForest, ktorí sa samozrejme o predaj témy taktiež pričinili, keďže majú z každého predaja províziu. Taktiež vďačia užívateľom, ktorí sa neskôr začlenili do tímu a začali pracovať  ako zákaznícka podpora.

Téma sa stala najpredávanejšou hlavne preto, že autori poskytli neskutočne dobrý zákaznícky servis. V prípade že vznikli, akékoľvek problémy pri používaní témy, snažili sa uspokojiť každého zákazníka. Proste nikto nechce investovať svoje peniaze do niečoho, čo nefunguje a nedostane odpoveď, v prípade nejakého problému, alebo reklamácie.

Najviac ma pobavilo zistenie, že tvorcovia témy Luke Beck and Muhammad Haris  sa nikdy v živote nestretli, pracujú na odlišných kontinentoch, majú obaja úplne iné schopnosti a predsa vznikla tak nádherná spolupráca, ktorá je inšpiráciou pre mnohých autorov. Obaja autori pracujú 8-14 hodín denne  na úpravách alebo nových projektoch. Ak teda hľadáte univerzálnu šablónu, ktorá sa hodí pre každý web, s obrovským množstvom funkcií a možnosťami, Avada je vhodná aj pre vás.

Spoločnosť Envanto poskytuje niekoľko webov, kde môžete predávať svoje digitálne produkty

Takže načerpali ste dostatok inšpirácie a chcete sa stať rovnako úspešní ako Luke a Muhammad? V tom prípade oprášte veci zo svojho portfólia, prípadne vytvorte nové a oslovte niekoľko miliónov užívateľov z celého sveta. Ako na to? Podľa mňa je najlepšie inšpirovať sa  už existujúcimi produktami, ktoré sa dobre predávajú a porozmýšľať, ako ich vylepšiť alebo inovovať. Začať môžete na nasledovných weboch:

 • Activeden.net – Flash produkty (animácie, hudobné a video prehrávače, web-utility, obrázkové galérie, hry atď)
 • Audiojungle.net – Hudba a zvuky, nahrávky, reklamné zvučky a znelky, spev, akákoľvek vaša hudobná tvorba.
 • Themeforest.net – HTML a PHP hotové weby, grafické šablóny pre redakčné systémy ako WordPress, Drupal, Joomla, Prestashop, Magento, Open Cart, Zen cart a mnoho ďalších.
 • Videohive.net – Video, videoklipy, reklamné klipy, 3D grafika vo videu, spoty, First person videa atď. Prečo zavesiť video zadarmo na Youtube, keď ho môžete predávať na VideoHive.net?  :)
 • Graphicriver.net – Webová grafika, vektory, buttony, logá, fonty, ikony, kreslené obrázky, plagáty, letáky, reklama, bannery, tiene, vektorová a bitmapová grafika, proste všetko čo grafik alebo web-dizajnér potrebuje.
 • 3docean.net – 3D modely, CG Modely, Ciname 4D modely, 3DS Max modely, materiály a shadery, skripty a pluginy, základné mriežky
 • Codecanyon.net – WordPress pluginy, jQuery pluginy, Bootstrap pluginy, Javascript, PHP sktipty, .Net skripty, HTML5 + CSS hotové kódy , Slidery, hotové moduly, doplnky a pluginy pre redakčné systémy wordpress, drupal, open cart, prestashop
 • Photodune.net – Vysokokvalitné fotografie začínajúce na cene 1 Dolár. reklamné fotografie osôb, predmetov, široké možnosti použitia.

Ja som už začal kresliť šablóny v Photoshope a skúsim ich ponúknuť na predaj. Na začiatku nie je zlé zakúpiť niektoré produkty a zistiť čo vlastne má zakúpený produkt obsahovať. Prípadne prečítať si brožúru pre budúcich autorov. Potrebujete zakúpiť nejaký digitálny produkt, napríklad potrebujete hudbu do vášho nového reklamného videa? Za pár dolárov zakúpite naozaj kvalitnú tvorbu. Neváhajte si pozrieť ponuku hore spomínaných webov, kde doslova za pár šupiek  kúpite neskutočne kvalitné diela. Na výber máte viac ako 4 300 000 produktov :) Garantujem,  je to oveľa jednoduchšie, ako snažiť sa vymyslieť ako to „obísť“ zadarmo googlením. Stratíte pri tom mnoho času a energie, ktorú môžete investovať lepšie, verte mi,  hovorím z vlastnej skúsenosti :)

Záver: Nedávno som zistil, že dnes je najlepšia a najvhodnejšia doba na začatie svojho miliónového biznisu. Dnes internet poskytuje neuveriteľné možnosti  kontaktovania, doručenia a predávania produktov, aké tu neboli nikdy predtým. Takže ak ste freelancer, grafik, kóder, točíte videá, nahrávate hudbu, alebo robíte akúkoľvek inú vec, máte najlepšiu príležitosť stať sa milionárom práve DNES. Takže hor sa do práce :)

Zdroj:
http://notes.envato.com/authors/happy-themefusion-day/
http://notes.envato.com/authors/record-breaking-earnings-over-100000-a-month-with-one-theme/

Jeden komentár

 1. Když se to umí, tak se to umí. Dobrá práce chlapců.

Komentovať

Váš email nebude zverejnený.Povinné pole sú označené *

*